moje svatba v Rime

italiano english Moje svatba v Římě - Facebook Moje svatba v Římě - Linkedin Moje svatba v Římě - Instagram


Církevní sňatek v Římě a Itálii

Svatba v kostele je určena pro ty, kteří chtějí spojit své životy podle katolické víry. Svatba v kostele nabýva tu samou legalitu jako civilni obřad a je právoplatný v každé zemi.

V hlavním městě Itálie, v Římě, bude pro ženicha a nevěstu lehké vybrat si ten pravý kostel, kde uskutečnit svůj slavný den. Nabídka je velice pestrá a kouzlo každého z nich je bezesporu úchvatné.

Znát přesný počet kostelů je prakticky nemožné, je jich několik set, z různého období, historie a kultury, velké baziliky, ktere jsou známé na celém světě i ty menší. Najdete tu kostely středověké, renezanční a barokní z 18. a 19. století.

Ať bude Vaše volba jakákoli, naše agentura svatební koordince v Římě se o Vás postará a zorganizuje vše, co si budete přát tak, aby se Váš svatební den stal nezapomenutelným.

Kontaktujte naši agenturu Moje svatba v Římě, pomůžeme Vám s byrokratickou částí a doporučíme ten nejvhodnější kostel podle Vašich přání a vkusu.

Doporučujeme začít s přípavou dokumentace 4/5 měsíců předem, ne dříve, jelikož mají trvanlivost 6 měsiců.


Mausoleo di Santa Costanza

Mausoleo di Santa Costanza

Konstantinovo Mausoleum je známe jako Mausoleum Svaté Costanze, je to malý kulatý kostel, který slouží především ke svatebním obřadům a nachází se na ulici Nomentana v Římě, v monumentalním komplexu Sv. Anežky.

Je to velmi tajemný a působivý kostel, právě proto je jedním z nejvyhledávanějších kostelů v Římě. Byl postaven na začátku IV. století Costanzií, dcerou císaře Constantina. V VII. století se stává batisteriem a v roce 1254 se z něho stává kostel S. Costanze.

Pro svůj kulatý tvar se velmi liší od ostatních kostelů a spolu s intimní atmosférou vytváří jeden z nejžádanějších míst pro svatení obřady.


Basilica di Santa Teresa D’Avila

Basilica di Santa Teresa D’Avila

Basilica di Santa Teresa D’Avila se řadí mezi menší římské baziliky a nachází se na Corso Italia.

Název získala po svaté Tereze španělské, která byla zakladatelkou bosých carmelitanů. Basilica byla postavena v neoromanském stylu a otevřená v roce 1902, byla vícekrát rekonstruována, její tři lodžie a 40 metrová zvonice dávají kostelu velkou eleganci a majestatnost.


San Bartolomeo all’Isola

San Bartolomeo all’Isola

Také kostel San Bartolomeo all’Isola se řadí mezi skromnější baziliky, nachází se v centru Říma v židovské čtvrti a jeho charakteristikou právě nezviklá poloha. Nachází se na malém ostrůvku uprostřed řeky Tibery.

Byl postaven v roce 998 aby uchoval památku svatého Bartoloměje, jeho pozůstaky se nachází u hlavního oltáře.

V roce 1993 byla bazilika svěřena komunitě St. Egidio a z tohoto důvodu se stává místem, které je v dnešní době bohaté na různorodá setkání, je plná studentů středních a vysokých škol, kteří se zde schází k modlení a na pomoc chudým. Pro novomanžele, kteří hledají místo silných emocí, je tou nejlepší volbou pro svatbu v Římě.


Basilica di San Pietro

Basilica di San Pietro

Basilica di San Pietro se nachází přímo ve Vatikánu, nejmenším státě světa podle počtu obyvatel i podle územního pokrytí.

Známa je tato stavba po celém světě jakožto sídlo Papežů, je určitě fascinujícím a nezapomenutelným místem, kde můžete oslavit církevní sňatek. Je největšm snem všech párů, kteří se rozhodli mít svatbu ve "Věčném Římě".

Svatební obřad se bude konat v jedné z kaplí baziliky zvané “kaple Sboru”, která je bohatá na zlatou dekoraci a antická dřevěná zařízení, které je pokryté biblickými simboly.

Snoubenci si mohou říci své "Ano" za přítomnosti přátel, rodiny a turistů z celého světa, kteří přijíždí do baziliky, aby se pokochali neuvěřitelnou krásou.


Abbazia di Sant’Andrea

Abbazia di Sant’Andrea

Opatství di Sant’Andrea se nachází pár kilometrů od Říma v půvabné a tajemné krajině, pochází z VIII. století a bylo sídlem benediktýnských mnichů, kteří zde vykonávali svoji každodenní povinnost.

Kostel pochází ze VI. století a byl vystavěn v románském stylu tak typickým pro středověkou Itálii. Pyšní se bohatstvím vzácných fresek, mozajek a jeho výhledem do parku můžete přivítat Vaše hosty a pozvat je ke svatební večeři.

Pro ty, co hledají intimní a jednoduchý obřad, ale zároveň plný historie a umění, opatství je to pravé místo pro Váš svatební den.


Santa Maria in Aracoeli

Santa Maria in Aracoeli

Kostel Santa Maria in Aracoeli se nachází na kapitolském vrcholku, na místě, kde se dříve tyčil chrám Giunone Moneta - na centralní pozici blízko Kapitolu a náměstí Piazza Venezia.

Kostel byl postaven v románske stylu kolem roku 590 n. l. Gregoriem Mangem.

Jeho dlouhé schodiště označované “svaté schody” má údajně zázračné účinky, jestliže se po něm vyjde nahoru po kolenou. Kostel je známý také kvůli své drevěné soše Svatého dítěte pokřtěného v řece Giordano.

Tato řeka údajně podle slov věřících činí taktéž doslova zázraky, říká se, že vrací k životu mrtvé a léčí těžké nemoci.

Kvůli svojí centrální pozici poblíž nejznámějších světových památek a nekonečně dlouhých schodů tento kostel je jedním z nejvyhedávanějších kostelů v Římě pro svatební obřady. Vyberte si tento kostel pro Váš svatební den a naše agentura Moje svatba v Římě Vám pomůže uskutečnit Váš sen.


Bazilika Santa Sabina na Aventinu

Bazilika Santa Sabina na Aventinu

Bazilika Santa Sabina na Aventinu je jedna z oblíbených kostelů pro oslavu katolické svatby v Římě a vzhledem k tomu, že je velmi velká, pojme velký počet účastníků náboženského obřadu.

Je to jedna z menších bazilik v Římě a také jedna z nejstarších a nejzachovalejších, postavená v letech 422 až 440 na hrobce Santa Sabiny, poblíž starověkého chrámu zasvěceného bohyni Juno.

Kostel je bez průčelí a má hladké vnější stěny a velká okna, je přístupný z portiku se třemi oblouky, uvnitř je čtyřboká křížová chodba s ochozy na všech čtyřech stranách s víceramennými okny podepřenými mramorovými sloupy.

Vedle kostela se nachází Pomerančová zahrada, jejíž jméno je odvozeno od výskytu četných pomerančových stromů , ideální místo pro fotky na památku z vaší svatby v Římě.


Bazilika Ss. Giovanni e Paolo

Bazilika Ss. Giovanni e Paolo

Bazilika Ss. Giovanni e Paolo al Celio je jedním z nejpozoruhodnějších a nejimpozantnějších kostelů v Římě, jedním z nejhonosnějších a nejvyhledávanějších kostelů k církevní svatbě, architektonickým skvostem z roku 398 a restaurovaným po dobu mnoha století, které se stalo pohřebištěm mučedníků Jana a Pavla.

Díky velkému vnitřnímu prostoru je vhodný pro svatby s velkým počtem hostů, nazývá se také Kostelem lustrů kvůli přítomnosti mnoha křišťálových lustrů umístěných v centrální lodi, které nabízejí velkolepý efekt světel osvětlujících cestu směrem k oltáři.

Jeho pozice v srdci čtvrti Celio, poblíž Vily Celimontana, parku, který Římané velmi milují, umožňuje nevěstě a ženichovi nádherné focení v krásném okolí vrcholků Aventina a Palatina, srdcem historického centra Říma s Fori Imperály a Koloseem v pozadí.