moje svatba v Rime

italiano english Moje svatba v Římě - Facebook Moje svatba v Římě - Linkedin Moje svatba v Římě - Instagram


Civilní sňatek v Římě a Itálii

Civilní sňatek provádí starosta města nebo jeho zástupce, obvykle v radnici, ve vile, v historické budově, nebo na pláži u moře a je uznáván v každé zemi. Všechny dokumenty jsou právoplatné podle mezinárodních norem a dohod daných zemí.

Civilní obřad trvá přibližně 20 až 30 minut, je slaven za přítomnosti snoubenců, dvou svědků starších 18-ti let, přátel a příbuzných, kteří se chtějí oslavy zúčastnit.

Obřad probíhá v italském jazyce a musí být tlumočen do jazyka snoubenců, tak aby snoubenci a svatebčané rozuměli. Naše agentura se postará i o tento servis.

Naše agentura Moje svatba v Římě vybrala nejmalebnější a nejžádanější místa nejen v Římě a jeho okolí, ale také v místech sousedících s Laziem, Toskánsko, Umbrie a pobřeží Amalfi, které Vás oslní svým středomořským půvabem. Zde nabyde Váš obřad dokonalosti.

Itálie je zemí, kde umění a přírodní krásy dohromady vytvářejí kouzelnou a jedinečnou atmosféru pro Váš civilní sňatek.

V této části Vám nabízíme některé z lokalit, které navrhujeme pro civilní obřad, ale máme spoustu dalších přizpůsobitelných řešení.

Pro více informací, prosím, napište na info@mojesvatbavrime.cz.


Červený sál v Capitolu

Červený sál v Capitolu

Červený Sál v Kapitolu je jedno z nejkrásnějších míst, kde se může konat Váš civilní obřad. Nachází se v jedné z nejzajímavějších architektonických čtvrtí Říma, navržený Michelangelem v šestnáctém století, v Kapitolu, kde má také sídlo Národní výbor.

Výhled ostud je naprosto kouzlený. Až budete scházet dolů ulicí Arco di Settimio, rozprostře se před Vámi Foro Romano v celé své kráse.

Červený Sál je pojmenován podle červené dominantní barvy, kterou jsou pokryty jak koberce, zdi, tak i židle. Svatební fotografie z Kapitolu jsou obdivuhodné a budou vhodnou kulisou Vašeho svatebního dne v Římě. Svatební obřady se zde konají jen v pátek a o víkendu, proto je nutné vše rezervovat 4-5 měsíců dopředu.

Cena za pronájem sálu: od 1.392 Euro

Vignola Mattei

Santa Maria in Tempulo

Santa Maria in Tempulo je bývalý kostel, který se nachází v blízkosti starověkých lázní Caracalla a Kolosea, jehož majitelem je Národní výbor.

Pojmenování kostela je spjato se spoustou otázek a neví se přesně, jak opravdu vzniklo. Předpokládá se však, že Tempulus , řecký vyhnanec z Konstantinopole, měl vidění a odnesl obraz Panny Marie do kostele sv. Agatha; další nejspolehlivější hypotéza je, že kostel a klášter byl postaven na místě římského chrámu.

Celé jméno Santa Maria v Tempulo se objevuje poprvé až v roce 1 155 našeho letopočtu, a v roce 1 221 jeptišky, které žily v opuštěném a množstvým chodeb spleteném klášteře, se přestěhovaly do San Sisto.

Civilní svatby se slaví každý den kromě úterý.

Cena za pronájem kostela se pohybuje od 1.392 Euro

Castello Theodoli

Castello Theodoli

Hrad Theodoli se nachází v antické vesničce, která má jen 1 000 obyvatel a je vzdálen od Říma přibližně 40 km. Hrad byl vystavěn v 11. století a jeho sály jsou vyzdobeny freskami známých autorů jako P. T. Saloneho a G. A. Caniniho.

Postupem času hrad sledoval vývoj historických událostí této země a stal se majetkem několika šlechtických rodů. Teprve nedávno spadl do vlastnictvý města a to je důvod, proč se i zde může konat civilní sňatek.

Z místnosti ve druhém patře hradu, kde se obřady konají, můžete obdivovat 55.000 metrů čtverečních skvostného parku se svými italskými zahradami, geometrickými tvary plné antických soch a fontán. Hrad je ideální volbou pro Váši svatbu.

Cena za pronájem hradu je 400 Euro.

Starodávný klášter

Starodavny klaster

Klášter se nachází v malebném lázeňském městě posazeném na kopci zvaném valle dell'Aniene cca 25 km od Říma. Město je celosvětově proslulé svými terasovitymi zahradami s více než 500 fontánami s rozmanitými vodopády, které jsou dědictvím UNESCA.

Civilní sňatek se slaví ve starobylém klášteře, v sále San Bernardino, který oplývá malebnými freskami. Červená barva je dominantní barvou této místnosti.

Ve městě se nachází několik vil, z nichž nejznámější byla postavena v šestnáctém století. Vily jsou vyhledávány lidmi z celého světa, turisté i domácí obyvatelé si je doslova zamilovali.

Procházka těmito architektonickými skvosty a fotografický servis v přilehlých zahradách bude velkým zážitkem jak pro Vás, tak i pro Vaše přátele a příbuzné, kteří s Vámi tento slavností den budou chtít prožít.

Svatby se konají každý den mimo svátky a období Velikonoc a Vánoc.

Cena za pronájem sálu činí 300 Euro a více.

Středověký hrad

Středověký hrad

Středověká vesnice s hradem z poloviny desátého století stojí na kopci v nadmořské výšce 200 metrů. Ukrývá se v náručí okolních kopců. Tato stavba, stejně jako většina hradů ve středověku, měla strategickou a defensivní pozici.

Vesnice je proslulá svojí bohatou historií, uměním, kde se některé zvyky a tradice dědí z otců na syny již více než stovky let.

Obřad je možný mít v komnatách hradu nebo venku, na hradní věži, odkud je možné obdivovat okolní panorama.

Cena za pronájem hradu na obřad je 400 Euro.

Svatba na pláži

Svatba na pláži

Moře, bílý písek, sladký zvuk vln a západ slunce za obzorem… Taková scenérie není jen ze snů, může doprovázet Vaši svatbu a učinit ji pohádkově romantickou.

Mnoho italských přímořských měst v tomto roce poskytlo příležitost slavit civilní obřady na pláži za účasti starosty obce. Některé z plážových klubů se dokonce přizpůsobilo tomuto trendu. I v blízkosti Říma je tato alternativa svatebního obřadu možná.

Manželé mohou přijít k oltáři přes pláž naboso, nebo mohou překvapit svatebčany připlutím malé loďky.

Oblast pláže je vyhrazena pro akci a zdobí ji romantické baldachýny, lotyšském, bílé plachty, polštáře a balijské stoly. Při západu slunce si můžete vychutnat lahodný aperitiv nebo celou večeři přímo na pláži při svíčkách a lucernách.

Možnosti jsou obrovské a naše agentura Moje svatbě v Římě je schopna zorganizovat jakoukoliv akci podle Vašeho přání.

Hrad Cesi

Hrad Cesi

25 km od Říma, bylo vybudováno skalnaté městečko s hradem Cesi (12.-13. století), který se může stát svědkem Vašeho slavnostního dne. Tento hrad pro svoji historii a kulturu patří na seznam světového dědictví UNESCO.

Obřad se může uskutečnit přímo na hradbách, kde je pohádkový výhled na celé okolí, za dobré viditelnosti i Řím, nebo v jednom z vnitřních sálů hradu překypujícího množstvím fresek.

Romantická terasa může sloužit nejen jako místo konání Vašeho svatebního obřadu, ale i jako posezeni pro Vaše hosty u večeře, zvláště pak při západu slunce se její malebný ráz podtrhne.

I když hrad je rozsáhlý, budete zde sami, jen vy a Vaše sny. Během civilního obřadu je zvykem zde mít i živou hudbu, která dodá tomuto kouzelnému místu pravé kouzlo.

Tivoli

Svatba v Villa D'Este

Od ledna 2019 bude možné oslavit civilní sňatek a občanské spojení dvou osob stejného pohlaví v Tivoli, vzdáleného od Říma jen pár kilometrů a to v nádherných a slavných vilách jako je Villa d'Este a Villa Adriana, dědictví UNESCO a v Santuario di Ercole Vincitore.

Uvnitř těchto vil byla pečlivě vybraná exkluzivní místa, kde můžete vyslovit svoje "Ano" jak pod širou oblohou v letních dnech, tak v uzavřených prostorách vhodných pro zimní období.

Tato důležitá novinka byla dobře popsána v jednom z našich článků, který obsahuje všechny potřebné informace k oslavě vašeho civilního obřadu v Tivoli, na jedinečných místech známých po celém světě.

Cena za pronájem místa na obřad je od € 3.250. Přečtěte si všechny informace na Svatby v Tivoli.

Barokní rezidence se zahradou, Castelli Romani

Barokní rezidence se zahradou Castelli Romani

Pár kilometrů od Říma, v oblasti Castelli Romani a nedaleko jezera Albano, se nachází prestižní barokní rezidence, dříve sídlo kardinálů a šlechtických rodů, které se nyní používá jako muzeum a místo konání akcí.

Palác je obklopen rozlehlým parkem o rozloze 28 hektarů, romantickým pro svou přírodovědnou a malebnou tvář, s významnými návrhy Berniniho a dalšími umělci.

V oblasti tohoto parku, který ve starověku sloužil k lovu se nachází antická památka Uccelliera ve které je možné mít svatební obřad po celý rok. Tohle kouzelné místo vyvolá velké emoce jak pro nevěstu a ženicha, tak pro celou rodinu a přátelé.

Uvnitř paláce se nachází několik místností plných fresek a obrazů z barokního období, včetně letní jídelny, kde se můžete konat váš obřad za nepříznivého počasí.

Cena za pronájem místa na obřad od 800 Euro

Umbria

Umbria

Umbria je kraj, který hraničí s Laziem a nalezneme zde spoustu středověkých vesniček a malá antická města, jež jsou známá po celém světě. A právě to je ideální prostředí, kde zazní Vaše radostné a zamilované "ano".

Jedním z nejžádanějších míst je Città della Pieve, středověké město ležící asi 40 km od Perugia, hlavního města Umbrie, a asi 160 km od Říma.

Rozprostírá se na kopci 500 m nad mořem. Je dominantou této oblasti Val di Chiana a je známe především produkcí šafránu.

Hlavním rysem města jsou domy vystavěné z 50% z červených cihel. V historickém jádru se natáčela spousta filmů a televizních seriálů. Vhodná a lákavá kulisa pro Váš svatební den.

Toskánsko

Toskánsko

Toskánský venkov je slavný po celém světě a mohlo by se stát i tím pravým místem pro Váš sňatek. Máte možnost si vybrat dle Vašich představ a možností ze spousty romantických hradů, středověkých vesniček, elegantních vil obklopených zelení nebo luxusních hotelů.

Cortona, Montepulciano, Pienza a další okouzlující místa Vás strhnou do milostného opojení svatebního dne. Potěší Vás degustace nejlahodnějších kousků vína a místích kulinářských specialit.

Oslavit svatbu v Toskánsku je unikátní a neuvěřitelný zážitek, který budete nosit ve svých srdcích navždy.

Díky hluboké znalosti této oblasti a zkušeností naší agentury Moje svatbě v Římě, zosobníme Vaše sny.

Pobřeží Amalfi

Pobřeží Amalfi

Pobřeží Amalfi je populární místo pro svatby a svatební cesty. Tento jižní kraj je plný intenzivních barev moře, zátok, přenádherného pobřeží a středomořské vegetace.

Krása této země, se svojí láskou k vaření, umění a historií, kouzlem celého pobřeží s mírně středomořským klimatem. To vše je důvod, proč si vybrat pobřeží Amalfi pro Váš svatební den.

Mezi nejznámějších místa patří Amalfi, Ravello, Positano, Ravello a Vietri sul Mare. Každé z těchto měst má svoji jedinečnou vlastnost, aroma a tradici, takže Vaše svatba nemůže být o nic méně jedinečná.

Stane se velkolepou událostí, prvním krokem Vašeho společného života.